D55342K07B100HRT5V
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
D55342K07B100HRT5V
Paket:
1206
Beschreibung:
RES SMD 100K OHM 2% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 100 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1206
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)