Zuhause / Single Diodes / DAA10EM1800PZ-TRL
minImg
DAA10EM1800PZ-TRL
IXYS
Produkt-Nr.:
DAA10EM1800PZ-TRL
Hersteller:
IXYS
Paket:
TO-263HV
Beschreibung:
DIODE AVAL 1.8KV 10A TO263HV
Benutzer handbuch
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 4pF @ 400V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263HV
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1800 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Avalanche
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.21 V @ 10 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1800 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A