DB1203212M2B-2T0
Wakefield-Vette
Produkt-Nr.:
DB1203212M2B-2T0
Hersteller:
Wakefield-Vette
Beschreibung:
FAN BLOWER 119X32MM 12VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 28.8 CFM (0.806m³/min)
Noise 47.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2500 RPM
Mfr Wakefield-Vette
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 32.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.830 in H2O (206.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 119mm L x 119mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series DB
Power (Watts) 6.96 W