DSA30C45PC-TUB
IXYS
Produkt-Nr.:
DSA30C45PC-TUB
Hersteller:
IXYS
Paket:
TO-263 (D2Pak)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
POWER DIODE DISCRETES-SCHOTTKY T
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263 (D2Pak)
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 45 V
Series DSA30C45PC
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 15 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C