DZW12000-04-BP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
DZW12000-04-BP
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Clamp On
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Current - Reverse Leakage @ Vr 15 mA @ 400 V
Series -
Package / Case DO-200AC, K-PUK
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 990 mV @ 5000 A
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 170°C
Current - Average Rectified (Io) 12000A