E32D101HLN562MA92U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D101HLN562MA92U
Beschreibung:
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.622" (92.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.04 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23.1mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.3532 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5.6 mF