E32D101HPN473MED0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D101HPN473MED0U
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 20% 100V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30.09 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 33.7008 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47000 µF