E32D150LPN722UC54U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D150LPN722UC54U
Beschreibung:
CAP ALUM 7200UF 15V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.126" (54.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 7.2 mF