E32D160HPN683MC54M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D160HPN683MC54M
Beschreibung:
CAP ALUM 68000UF 20% 16V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.38 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.8656 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 68000 µF