E32D161CPN473MEM9U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D161CPN473MEM9U
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 20% 160V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.625" (219.08mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 46.58 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.2mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 61.95 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47000 µF