E32D161HLN223MEB7Q
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D161HLN223MEB7Q
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 160V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24.09 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11.3mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 32.0397 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22000 µF