E32D350HPN104MD79U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D350HPN104MD79U
Beschreibung:
CAP ALUM 100000UF 20% 35V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21.88 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.8mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.5056 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100000 µF