E32D3B1MLN471MA67M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D3B1MLN471MA67M
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 315V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 315 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.52 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 343.8mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.8304 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF