E32D400HLS472MA54U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D400HLS472MA54U
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 40V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF