E32D630HPN104MEA5N
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D630HPN104MEA5N
Beschreibung:
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 34.67 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 38.8304 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100000 µF