E32D630HPN123MA79U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32D630HPN123MA79U
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 20% 63V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.92 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20.1mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 10.8824 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF