E32F251HPN902TED0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E32F251HPN902TED0U
Beschreibung:
CAP ALUM 9000UF 250V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U32F
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 9000 µF