E36D101CDN103MC79M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D101CDN103MC79M
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.23 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14.8mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 11.522 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF