E36D101HPS473MEB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D101HPS473MEB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 20% 100V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.646" (118.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17.65 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.2mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.71 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 mF