E36D201HPN102MA54M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D201HPN102MA54M
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.31 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 137mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.234 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF