E36D201HPN103MDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D201HPN103MDA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.67 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 17.3mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.738 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF