E36D201HPN123MDB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D201HPN123MDB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 20% 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.55 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14.5mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.37 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF