E36D201HPN342TDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D201HPN342TDA5U
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 3400UF 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3400 µF