E36D201LPN123TEB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D201LPN123TEB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 200V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF