E36D251HPN222MC67M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D251HPN222MC67M
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.31 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 59.8mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.034 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF