E36D251HPN522QEA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D251HPN522QEA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 5200UF 250V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5.2 mF