E36D251LPN212TCE3U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D251LPN212TCE3U
Beschreibung:
CAP ALUM 2100UF 250V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.1 mF