E36D301CPN602AEM9U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D301CPN602AEM9U
Beschreibung:
CAP ALUM 6000UF 30% 300V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.625" (219.08mm)
Tolerance 0%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6000 µF