E36D350HLN104MC92U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D350HLN104MC92U
Beschreibung:
CAP ALUM 100000UF 20% 35V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.622" (92.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11.09 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 15.526 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 mF