E36D350HPN183MA54U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D350HPN183MA54U
Beschreibung:
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 27.4mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.18 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18000 µF