E36D350LPN183TC54M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D350LPN183TC54M
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 18000UF 35V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18000 µF