E36D351HPN221MA41U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351HPN221MA41U
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.614" (41.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.17 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 887mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.638 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF