E36D351HPN471MC48U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351HPN471MC48U
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.875" (47.63mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.06 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 390mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.884 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF