E36D351HPN472MDD0M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351HPN472MDD0M
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11.02 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40.4mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 15.428 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF