E36D351LPN142TCE3N
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351LPN142TCE3N
Beschreibung:
CAP ALUM 1400UF 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1400 µF