E36D351LPN472TEA5N
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351LPN472TEA5N
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11.06 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 15.484 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF