E36D351LPN562TEB7U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351LPN562TEB7U
Beschreibung:
CAP ALUM 5600UF 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.65 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35.3mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.71 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5600 µF