E36D351LPN681TC67U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D351LPN681TC67U
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.638" (67.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF