E36D400HPN223UDA5M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D400HPN223UDA5M
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 40V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22000 µF