E36D400LPN403UCA5N
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D400LPN403UCA5N
Beschreibung:
CAP ALUM 40000UF 40V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 40000 µF