E36D400LPN763UEE3M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D400LPN763UEE3M
Beschreibung:
CAP ALUM 76000UF 40V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 76000 µF