E36D401HPN222MCD0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D401HPN222MCD0U
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF