E36D401HPN611TAA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D401HPN611TAA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 610UF 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 610 µF