E36D401LGN143TFK0M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D401LGN143TFK0M
Beschreibung:
CAP ALUM 14000UF 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.500" Dia (88.90mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 14000 µF