E36D451HPN471MA79U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D451HPN471MA79U
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.05 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 525.5mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.87 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF