E36D451LPN222TDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D451LPN222TDA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.86 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 114.5mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 9.604 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF