E36D500HPN184MEB7M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D500HPN184MEB7M
Beschreibung:
CAP ALUM 180000UF 20% 50V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 18.42 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 25.788 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 180000 µF