E36D500LPN124MDA5U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D500LPN124MDA5U
Beschreibung:
CAP ALUM 120000UF 20% 50V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15.71 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 21.994 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 120 mF