E36D500LPN203UDD0U
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D500LPN203UDD0U
Beschreibung:
CAP ALUM 20000UF 50V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.118" (130.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 20 mF