E36D500LPN403UEA5N
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
E36D500LPN403UEA5N
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 40000UF 50V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 40000 µF